TechWise
Toetsenborden··5 min lezen

Keychron K3 Max vs NuPhy Air75 V2 vs Lofree Flow Lite100: low-profile Mac-toetsenborden 2026

Vergelijk drie low-profile mechanische toetsenborden voor Mac in 2026: Mac-indeling, draadloze verbindingen, switches, formaat en koopadvies.

Let op: Als Amazon-partner verdien ik aan in aanmerking komende aankopen.

Prijzen en beschikbaarheid zijn correct op het moment van publicatie en kunnen wijzigen.

Keychron K3 Max vs NuPhy Air75 V2 vs Lofree Flow Lite100: low-profile Mac-toetsenborden 2026

De Keychron K3 Max is voor de meeste mensen het beste low-profile mechanische toetsenbord voor Mac. Hij combineert een Mac-laag, 75%-indeling, drie verbindingsmethoden en uitgebreide aanpassing in een slanke behuizing. Zo krijg je een duidelijker mechanisch gevoel dan bij een plat Apple-toetsenbord zonder de hoogte van een traditioneel model.

Kies eerst de indeling. Een 75%-bord maakt ruimte voor de muis, terwijl de Lofree een numpad behoudt voor spreadsheets en veel cijferinvoer.

Waarom een low-profile mechanisch toetsenbord voor Mac?

Lage switches verkleinen de afstand tussen bureau en toets. De overgang vanaf een MacBook of Magic Keyboard is daardoor minder groot dan bij een hoog mechanisch bord. Let toch op Mac-legendes of een Mac-laag, betrouwbaar wisselen tussen apparaten en software voor macOS. RGB-verlichting is minder belangrijk dan die dagelijkse basis.

Deze drie modellen passen bij andere bureaus. K3 Max heeft 84 toetsen in 75%, QMK/VIA-aanpassing en een Mac- en Windows-indeling. Air75 V2 is ook 75%, maar weegt 1,32 pond en heeft een 4.000mAh-batterij, dus hij past beter bij een tas of gedeelde werkplek. Flow Lite100 heeft 100 toetsen in 96%, een numpad, volumewiel en verstelbare pootjes, maar neemt meer breedte in.

ProductIdeaal voorPrijs
Keychron K3 MaxMac-sneltoetsen en remappingBekijk
NuPhy Air75 V2Draagbare 75%-opstellingBekijk
Lofree Flow Lite100Cijfers en bureauwerkBekijk

Beste low-profile mechanische toetsenborden voor Mac in 2026

Keychron K3 Max: beste allround

Keychron K3 Max
Beste allround

Keychron K3 Max

K3 Max verdient de algemene keuze omdat hij Mac-functies compact en laag samenbrengt. Hij heeft 84 toetsen, werkt met macOS, Windows en Linux, en verbindt via 2,4GHz, Bluetooth 5.1 of USB-C. De batterij van 1.550mAh is opgegeven voor circa 73 uur zonder verlichting; je kiest 2,5, 4,2 of 6,5 graden. Voor Command-intensief werk laten QMK/VIA en Keychron Launcher toetsen en macro's opnieuw toewijzen. Kies hem als je een klein bord op je eigen workflow wilt afstemmen. De beperking is de switchkeuze: alleen compatibele low-profile mechanische Keychron- of Gateron-switches passen, niet de brede standaard MX-markt.

Voordelen

  • Mac-laag, QMK/VIA en Launcher ondersteunen sneltoetsen
  • 2,4GHz, Bluetooth 5.1 en USB-C werken voor meerdere apparaten
  • 84 toetsen op 306 bij 116 mm laten muisruimte vrij
  • Drie voetstanden bieden 2,5, 4,2 of 6,5 graden

Nadelen

  • Alleen compatibele lage Keychron- of Gateron-switches
  • Geen numpad voor intensief rekenwerk

NuPhy Air75 V2: beste voor onderweg

NuPhy Air75 V2
Beste voor onderweg

NuPhy Air75 V2

Air75 V2 is bedoeld voor Mac-gebruikers die wisselen tussen thuis, kantoor en laptop. De 84 toetsen van 75% meten 12,5 bij 5,2 inch, wegen 1,32 pond en gebruiken 4.000mAh; NuPhy noemt maximaal 220 uur zonder RGB. Bluetooth, een 2,4GHz-ontvanger en USB-C zijn beschikbaar; draadloos via dongle en bedraad halen 1.000Hz. Gasket-mount, PBT double-shot keycaps en hot-swap lage switches geven meer aanpassingsruimte dan een gewoon reistoetsenbord. Kies dit model als het vaak mee moet. Het nadeel is het compacte formaat: geen numpad en een kortere rechterkant voor wie aparte navigatietoetsen gebruikt.

Voordelen

  • 1,32 pond en 12,5 bij 5,2 inch passen naast een MacBook
  • 4.000mAh is opgegeven voor tot 220 uur zonder RGB
  • Bluetooth, 2,4GHz en USB-C versoepelen apparaatwissels
  • Gasket, PBT en hot-swap ondersteunen personalisatie

Nadelen

  • 75% laat de numpad weg en verdicht navigatie
  • 1.000Hz geldt voor 2,4GHz en kabel, niet gewoon Bluetooth

Lofree Flow Lite100: beste met numpad

Lofree Flow Lite100
Beste met numpad

Lofree Flow Lite100

Flow Lite100 is de logische keuze als een compact bord numeriek werk vertraagt. De 100 toetsen in 96% behouden een numpad in 374,5 bij 138 mm. De lage bouw, gasket-mount en lineaire Lofree x Kailh POM-switches van 40gf richten zich op een lichte aanslag. Er zijn een volumewiel, pootjes op 3 en 6 graden, doorschijnende PBT-PC double-shot keycaps en wit licht. Hij ondersteunt 2,4GHz, Bluetooth 5.4 en USB-C voor drie apparaten en werkt met macOS; Lofree Key Mapper voor Mac remapt toetsen en macro's. Hij past bij cijferwerk aan een Mac-bureau. Met 100 toetsen en 658g levert hij wel veel mobiliteit van een 75%-bord in.

Voordelen

  • 96% met 100 toetsen behoudt numpad zonder volledige breedte
  • Volumewiel en 3- of 6-gradenpootjes zijn nuttig aan bureau
  • Bluetooth 5.4, 2,4GHz en USB-C ondersteunen drie apparaten
  • Hot-swap 40gf POM-switches en gasket-mount mikken op zachte aanslag

Nadelen

  • 374,5 mm en 658g zijn minder praktisch in een laptoptas
  • Wit licht geeft minder keuze dan RGB per toets

De juiste Mac-keuze maken

Begin bij dagelijkse invoer, niet bij marketing. Voor schrijven, apps en Command-combinaties houdt 75% pijlen en functierij over en blijft de muis dichtbij. Keychron is daarin het meest instelbaar. Reist het bord mee, dan wegen het formaat en de opgegeven duur van NuPhy zwaarder. Geen van beide vervangt een numpad voor financiële modellen, data-invoer of doorlopend rekenen.

De 96%-Lofree is dan een logisch compromis: smaller dan een normaal volledig toetsenbord, maar met cijfers. Meet je bureau, vooral met trackpad, audio-interface of tablet. Een 75%-bord kan de muispositie verbeteren; 100 toetsen voorkomen een los numpad. Lage switches hebben minder slag. Kies lineair voor vloeiende druk of controleer een tactiele optie. De vergeleken uitvoeringen zijn ANSI, dus regionale toetswensen kunnen verschillen.

Veelgestelde vragen

Zijn lage mechanische toetsenborden comfortabel bij een MacBook?

Dat kan, als je meer toetsdefinitie wilt zonder de hoogte van een conventioneel mechanisch bord. Gewenning is vaak eenvoudiger doordat de toetsen dicht bij het bureau staan. Comfort hangt nog steeds af van tafel, stoel, switch en polshoek. Gebruik de pootjes beperkt als een vlakke stand beter werkt.

Welk model is het beste voor Mac-sneltoetsen en remapping?

Keychron K3 Max is hier het sterkst door de Mac-laag, QMK/VIA en Keychron Launcher. Dat geeft sneltoetsgebruikers controle over toetsen en macro's. Lofree remapt ook met de Mac-compatibele Key Mapper, maar zijn hoofdvoordeel is de numpad, niet dezelfde firmwareaanpak.

Heb ik voor Mac-werk een numpad nodig?

Niet voor schrijven, browsen, programmeren of de meeste creatieve apps. Het wordt waardevol bij herhaalde cijfers in spreadsheets, boekhouding of berekeningen. Flow Lite100 behoudt het in 96%. Bij incidentele cijfers kan een 75%-bord met apart numpad het aanwijsapparaat dichter bij het typgebied houden.

Prijzen en beschikbaarheid zijn correct op publicatiedatum en kunnen veranderen.